Najlepsze Miejsca Do Życia Dla Seniorów W Polsce

W polsce jest wiele miejsc, które mogą zafascynować młodszych I starszych seniorów. Ludzie zazwyczaj w tym wieku cenią sobie ciszę, spokój, ale także czasami zieleń, zdrowe powietrze I transport publiczny.
W polsce jest wiele miejsc, które mogą zafascynować młodszych I starszych seniorów. Ludzie zazwyczaj w tym wieku cenią sobie ciszę, spokój, ale także czasami zieleń, zdrowe powietrze I transport publiczny.

Related Topics (Sponsored Ads):

W tym artykule wymienimy kilka najlepszych miast, które są najbardziej atrakcyjne dla naszych seniorów.

W tym artykule wymienimy kilka najlepszych miast, które są najbardziej atrakcyjne dla naszych seniorów.

Toruń

Toruń jest miastem bogatym kulturowo jeśli chodzi o przepiękną architekturę, jak I jedzenie, którego można skosztować. Jeśli chodzi o samo bezpieczeństwo tego miasta, to znajduje się w piątce jednych z najbezpieczniejszych miast.

Jeśli chodzi o jakość służby zdrowia, napewno znajdą się domy opieki społecznej, dobra ilość szpitali(około 10) z różnymi specjalizacjami oraz przychodnie geriatryczne.

A co z publicznym transportem? Cóż, Toruń nie należy do najlepiej rozwiniętych miast pod tym względem, ale także nie do najgorszych. W sumie są 42 linie tramwajowe/autobusowe, jednak siedziba MZK parę miesięcy temu podpisała umowę o zakup autobusów elektrycznych oraz cały czas są planowane duże inwestycje drogowe, na przykład Trasa Średnicowa Północna, która szłaby od ulicy Szosy Chełmińskiej do Ulicy Okrężnej – takich inwestycji jest w sumie 8.

A tereny zielone? Tutaj z tym jest akurat trochę średnio – W całym toruniu jest około 39 parków/skwerów, co na pierwszą myśl wydaje się dużo, ale w porównaniu do takich miast jak Poznań, Wrocław czy Rzeszów – jesteśmy malutkimi graczami w tej dziedzinie. Jednak za to możemy pochwalić się siłowniami plenerowymi(63), które są rozsiane po naszym mieście!

Bydgoszcz

Co z komfortem życia w Bydgoszczy? Jeśli chodzi o samo bezpieczeństwo, Bydgoszcz ma najmniejszy skaźnik przestępstw(0,29 przypadków na 1000 osób), co czyni to najbezpieczniejszym miastem dla seniorów.

Jednak jeśli chodzi o służbe zdrowia, jest troszkę w tyle za Rzeszowem – nie należy do najlepszych, ale także nie nalezy do najgorszych. W Bydgoszczy jest

rozmieszczone wiele szpitali z różnymi ocenami, zazwyczaj oceniającymi szpitale pozytywnie.

Transport publiczny składa się z 46 linii tramwajowych/autobusowych(o 4 więcej niż w Toruniu). Niestety, niektórym może się wydawać, że transport bywa zatłoczony – to fakt, na jedną linie komunikacji przypada ponad 2 tysiące osób – dla niektórych osób to okazja na interakcje społeczną, a dla niektórych to przepychanie się w tramwaju…

Jednak najlepszą zaletą Bydgoszczy są tereny zielone – w sumie, jest 112 parków oraz skwerów w całym mieście, w każdej dzielnicy znajdzie się siłownia plenerowa, których ogólnie jest 31. Około 7.5 procenta Bydgoszczy stanowią tereny zielone, w tym parki, skwery, tereny zieleni osiedlowej, itp. Jest to jedno z najbardziej zielonych miast w Toruniu!

Kraków

Kraków jest na trzecim miejscu jeśli chodzi o bezpieczeństwo – wskaźnik przestępstw wskazuje na to, że na tysiąc osób dochodzi do 0,38 przypadków przestępstw – jest to bardzo mało. Samo miasto jest bogate w achitekturze I historii, jednymi z najpiękniejszych zabytków jest Collegium Maius, Zamek Królewski czy sam Rynek Głowny – idealny dla seniorów, którzy są miłośnikami historii I bogatej kultury!

Następną kwestią jest opieka medyczna – stan służby zdrowia w tym mieście należy do jednej z najlepszych, tuż za Katowicami i Olsztynem. W całym Krakowie jest około piętnastu szpitali rozmieszczonych w wielu miejscach i z różnymi opiniami.

Transport publiczny jest także na wysokim poziomie – w całym Krakowie znajduje się w sumie 204 linii autobusowych oraz tramwajowych, dzięki temu linie nie są zbyt często zatłoczone I przyjemnie się podróżuje po mieście, uproszczając też dostęp do szpitali.

Podsumujemy Kraków mówiąc o ilości parków I ogólnego zazielenia – w całym Krakowie znajduje się 70 parków/skwerów, a ogólny procent zazielenia w Krakowie wynosi 5.5% całej powierzchni. Jedyne co jest skromne to ilość siłowni plenerowych – w sumie jest ich około 17. Jest to bardzo wygodnie miasto dla seniorów I jedno z niewielu, które może zaoferować aż takie bogactwa historyczne I przepiękną architekturę.

Related Topics (Sponsored Ads):

Mobile Sliding Menu

Comparisonsmaster